murcia instituto hispanico de murcia calblanque la manga Španělsko léčivé bahno španělské kurzy ve Španělsku murcii

|

Z Instituto Hispánico de Murcia | španělské kurzy ve Španělsku hovoříme o tom, kde je dobré místo mezi dvěma moři.

Chvíli si užíváte sluníčka u klidného Mar Menor čili Menšího moře v Murcii. Když si ale budete chtít zadovádět ve vlnách, stačí přeběhnout jen pár desítek či stovek metrů k moři Středozemnímu, podle toho, v které části úzkého pruhu země, na němž bylo letovisko La Manga del Mar Menor postaveno, se zrovna nacházíte.

Mar Menor je mořská laguna o rozloze 170 km2, která byla v dávné minulosti otevřenou zátokou svého dnešního velkého souseda. Mar Menor je mořská laguna o rozloze 170 km2, která byla v dávné minulosti otevřenou zátokou svého dnešního velkého souseda. Skaliska po stranách zadržovala písek a další sedimenty, jež sem zanášely mořské proudy, až vznikl onen kuriózní pruh země, dlouhý 24 kilometrů, který má v nejširším místě necelý kilometr a půl.

Výhodná poloha mezi dvěma moři láká tisíce návštěvníků a zvláště v létě tu bývá dost plno. Máte-li rádi klid, zvolte mimosezonní pobyt. Mar Menor se svou maximálně sedmimetrovou hloubkou se totiž velice brzy prohřeje a už od května je tu velmi příjemně. Výhodná poloha mezi dvěma moři láká tisíce návštěvníků a zvláště v létě tu bývá dost plno. Máte-li rádi klid, zvolte mimosezonní pobyt. Mar Menor se svou maximálně sedmimetrovou hloubkou se totiž velice brzy prohřeje a už od května je tu velmi příjemně.
Užijí si tu rodiny s malými dětmi. Vstup do vody je tu pozvolný a nehrozí tu velké nárazové vlny, i když dál od břehu to někdy pořádně fouká, což zase vyhovuje milovníkům jachtingu i windsurfingu. Někdy tam bývá občas dost těsno, takže plavci, co mají rádi vlny, raději přebíhají k moři Středozemnímu.

Léčivé bahno

Natřete si postižená místa bahnema necháte zaschnout. Pak je smyjete.“ Takto jednoduše zní rada zkušených, kteří jezdí k Mar Menor každý rok a tvrdí, že léčebné účinky zdejšího bahna a vody na sobě poznají už po dvou dnech. Pomáhají při léčbě nejrůznějších kožních chorob i chronických revmatických onemocnění, artrózy i po úrazech.

V oblasti La Manga najdete nejlepší podmínky, v bezprostřední blízkosti ostrůvku Isla del Ciervo. Ovšem největší a nejznámější přírodní lázně s léčivým bahnem- malá jezírka - zvaná Charcas de las Salinas objevíte v Lo Pagán u San Pedro del Pinatar z vnitrozemské strany laguny. Nechceteli spoléhat jen sami na sebe, můžete využít služeb některého ze zdejších balneologických center. Rybářská vesnička Cabo de Palos je od rušné La Manga na dohled. Velmi živo je zde pouze v neděli dopoledne, kdy se koná tradiční trh, na nějž se sjíždějí místní i turisté z širokého okolí.

Ráj potápěčů

Když se vyšplháte až k majáku nad vesničku, uvidíte pod sebou mezi skalami malé kamenité plážičky, které jsou obvyklým nástupním místem pro potápěče. Za kopcem se táhnou nádherné pláže přírodního parku Calblanque, v dáli pak vystupují z moře útesy Mravenčích ostrovů (Islas Hormigas), jež se staly osudnými pro nejednu loď, jejíž vrak teď spočívá na mořském dně. Podmořská rezervace kolem Mravenčích ostrovů s bohatou faunou a florou je pokládána za ráj pro potápěče. Abyste se mohli vydat do zdejšího podmořského světa, musíte si opatřit zvláštní povolení, případně podniknout takovou výpravu se zkušeným zdejším instruktorem, který vás zavede na ta nejkrásnější místa.

Apak se už noříte stále hlouběji, kde ticho ruší jen zvuk vypouštěných bublin, pozorujete mořské živočichy nejroztodivnějších tvarů a barev, které se honí kolem mořských útesů připomínajících spíše rozkvetlé pestrobarevné louky, možná narazíte i na vrak lodi, který váš potápěčský zážitek ještě znásobí.

odkaz: denik

Instituto Hispánico de Murcia | španělské kurzy ve Španělsku

0
0
0
s2smodern
powered by social2s